FİKRİ ABİMİZİ KAYBETTİK

Yazdır
PDF

FİKRİ ABİMİZİ KAYBETTİK

Hayat imtihanında, bir varmış bir yokmuş hesabı, insanlarımızda bir varmış bir yokmuş.Rahatsız olan hastamız Fikri abiyi arada ziyaret eder hal hatır sorardık.Son görüşmemizdeki köy hayalini unutamıyacağım sanırım.
Bir ev yaptıracağım köye dedi, yerini konuştuk, eski ev yerine yapmaya karar vermişti öyle mutlu idiki gözleri gülüyordu sanki.muhabbet cevize geldi ceviz dikeceğim dediğimde bende yeri böleceğim ve ceviz dikeceğim boş duruyortarla dedi..Sanki uzun yılların hesabını yapıyor,umutla içindeki özlemi ve yapmak istediklerini anlatıyordu.İnsanoğlu bir varmış bir yokmuş işte.Doğduğu yer insan için hiç sönmeyen bir ateş gibidir içinde,yıllar geçsede,büyümek birşey değiştirmiyordu onu hissetmiştim o gece.
Derneğimizin sözü açıldığında çok güzel oldu dedi,muhabbet arasında .......'ben katılmıyom oralı değilim' sözünü duyunca kızması,adeta kalkıp ders verecek tavrı varya işte köy sevgisiydi,birliktelikti.
Ve Son öğlen gelen telefon içime bir hüzün düşürdü işyerimi bırakıp hemen hastaneye koştum ölüm haberi gelmişti bana,ama hastanede karşımdaydı sevindim nasılsın dedim konuştuk selamlaştık izin isteyip ayrıldım sevimdim bu duruma.Ama aradan sadece 4 saat geçmiştiki yine haber geldi vefat haberi tekrar sordum belki diyerek ama bu kesindi ve son gelmiş ,Mevlaya kavuşma vakti gelmişti asıl hayat alemine.
İnnalillahi ve inna ileyhuraciun 
Petrol mevkiinin TERZİ FİKRİ'si ,Köyümüzün Terzi Fikri'si ,Ailesinin Fikri Babası ,Benim akrabam ve Gidiverli olmaktan mutlu olan 
Teşekkür ederim ,mevlam rahmet eylesin,mekanın cennet olsun FİKRİ AKTAŞ ABİ 
El-Fatiha 
NOT: CENAZE NAMAZI 6 NİSAN PAZARTESİ ÖĞLE NAMAZINI MÜTAKİP DALKAYA KÖYÜMÜZDE KALDIRILACAKTIR.

4-4-2015 
Abdullah Balcı 
Dalkaya Köyü Dernek Başkanı

Köşe Yazilari

Gazze'de Vahşet
Burak BALCI

Kuru Cihangirlik
Hüseyin Şahin

6 YAŞINDAYIZ
Abdullah BALCI

Abdullah BALCI

Yazar Ön Bilgi
 Yazarın profilini görüntüle. Yazar şu an Offline
Yazara E-Posta Gönder


 Yazarın toplam 304 yazısı bulunuyor. Tüm yazılarını görmek için tıklayın. Tüm Yazıları (304)

Anket

Sitemizi Ne Sıklıkla Ziyaret Ediyorsunuz?
 

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 80 ziyaretçi çevrimiçi