100 .Yılında 100’ümüz varmı?

Yazdır
PDF

100 .Yılında 100’ümüz varmı?

Yüz yıl önce bir destan yazıldı Çanakkale’de.Öyle bir destandıkibu hasta ,gücü kalmamış ,hemen yenebiliriz dedikleri bir milletin üzerine topyekün geldiler.Öyle bir geliştiki kat ve kat üstün donanmayla,askerle,teknelojiyle canice,hunharca,kan akıtmaya bir milleti yok etmeye geldiler.Osmanlı küllerinden doğar gibi bir destan yazdı Çanakkale’de.Düşman saldırdıkça saldırıyor,ama bir direnişki destan yazıyordu,etten duvar ördü Mehmetçik,250 bin şehit verdi ama geçit vermedi düşmana.
Yeterki vatana düşman ayak basması,bayrak düşmesin,dini islam yok olmasın bu topraklarda namusum çiğnenmesin,evlatlarım rahat yaşasın diye şehit oldular.
100 .Yılında 100’ümüz varmı,Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaya,temsil etmeye.Bizi bugün görseler ne derlerdi acaba,biz bunlar içinmi şehit olduk yazık demezlermi.
Vatan savunması için türkü,lazı,gürcüsü,çerkezi,arnavutu,kürdü,boşnağı,Filistinlisi,Suriyelisi,bilmem daha nereli müslümanlar topyekün Çanakkale’deydi ogün.Tek dertleri,vatan,namus,bayraktı hiçbiri sen Türksün,Lazsın,Gürcüsün,Kürtsün,Arapsın demediler,biliyorlardı Müslüman müslümanın kardeşiydi ve o gözle baktılar.
Uyanalım yüzümüz olsun,kardeşçe,barış içinde bu memleket hepimize yeterde artar bile.
18-3-2015
Abdullah Balcı
Dalkaya Köyü Dernek Baş kanı

Köşe Yazilari

Gazze'de Vahşet
Burak BALCI

Kuru Cihangirlik
Hüseyin Şahin

6 YAŞINDAYIZ
Abdullah BALCI

Abdullah BALCI

Yazar Ön Bilgi
 Yazarın profilini görüntüle. Yazar şu an Offline
Yazara E-Posta Gönder


 Yazarın toplam 304 yazısı bulunuyor. Tüm yazılarını görmek için tıklayın. Tüm Yazıları (304)

Anket

Sitemizi Ne Sıklıkla Ziyaret Ediyorsunuz?
 

Kimler Çevrimiçi

Şu anda 107 ziyaretçi çevrimiçi